Category Archives: İÇ ANADOLU

IHLARA VADİSİ

IHLARA VADİSİ
Aksaray’a 40 km uzaklıktadır.
Ihlara Vadisi, Hasandağı’volkanından püskürtülen lavların akarsu aşındırması sonucunda oluşan cemal şekilli bir vadidir. Melendiz çayı, milyonlarca yıllık bir sürecin sonunda, 14 kilometre uzunluğunda ve yüksekliği yer yer 110 metreye ulaşan kanyon görünümlü bu vadiyi meydana getirmiştir. Bu çatlaklardan yol bulan kanyonun bugünkü halini almasını sağlayan Melendiz çayına ilk çağlarda Kapadokya ırmağı anlamına gelen “Potamus Kapadukus” denilmekteydi.

IMG_0362

KAPADOKYA

KAPADOKYA

PASABAĞ VADİSİ

Avanos-Göreme yolundan Zelve istikametine döndükten sonra  biraz ötede Paşabağ Vadisi’ne geleceksiniz. Hediyelik eşyaların bol miktarda yer aldığı bir yer. Fiyatlar her yerde farklılık göstermekte. O yüzden karşılaştırma yapmanızda fayda var.

20150501_122953

ESKİŞEHİR SAZOVA BİLİM PARKI ŞELALE PARK ODUNPAZARI EVLERİ

ESKİŞEHİR SAZOVA BİLİM PARKI

Disneyland dan örnek alınarak yapılan bu şato uzun zaman içi yapım aşamasındaydı.Son gittiğimde açılmıştı.Üst katları restaurant olarak kullanılmakta.
 
Eskişehir benim memleketim.Ama bilfiil hiç yaşamadım.Yazdan yaza akraba ziyareti yaptık.Son yıllarda bu kadar gelişen şehir görmedim.Şehir şu an şantiye gibi.Eski binalar yıkılıp kentsel dönüşüm kapsamında yeni yeni binalar yapılmakta.

ESKİŞEHİR GEZİ REHBERİ

ESKİŞEHİR GEZİ REHBERİ

Aslen Eskişehirli biri olarak memleketim diye söylemiyorum tam yaşanılası bir şehir.Canlılığı ulaşımı şehirin içinden geçen Porsuk u.Amsterdam kadar olmasa da bir kanalımız var sonuçta:)

KUŞ SESLERİ İLE IHLARA VADİSİ

IHLARA VADİSİ

<