Category Archives: SİDE KUMKÖY

SİDE KUMKÖY SAHİLİ

SİDE
SİDE muhteşem denizi ve tarihi ile mutlaka görülmesi gereken bir sahil kıyısı.Antalya’ya uzaklığı 65 km.Manavgat a çok yakın.Alanya ile komşu.Yani Side’ye geldiğiniz zaman kısa sürede çok yeri gezebilirsiniz.Side şehir merkezinde tarihi harabelerin arasından geçerek sahil şeridine ulaşabilirsiniz.Aşağıdaki fotoğraflar fark etmişsinizdir farklı zamanlardan.Çünkü her sene Sideye uğramadan gelemiyoruz.Çünkü denizi bizi farklı dinlendiriyor.Yazları Antalya merkezde geçirmemize rağmen burayı çok seviyoruz.Türk biraz zor görürsünüz.Sadece 99 yılında yaşanan bombalama olaylarından dolayı hiç turist gelmemişti.arkadaşlarımla geldiğimizde çarşıdan ikinciye geçmeye çekinmiştik.Çünkü çarşıda bir tane insan yok.Magaza sahipleride buyrun buyrun demekten bir hal oluyorlar.Buda insanı sıkıyor.
 
 
 

 Jandarmalarımızda atlı olarak dolaşıyor.Atlar çok bakımlı ve boyut olarak hayli büyükler.

KUMKÖY
Kumköy ise Sidenin bir Mahallesi  gibi.5 km.Size tavsiyem Kumköyde kalın geceleri minübüsle Sideyi gezmeye gidin.denizi fotoğraflardan yansıtalabildim mi bilmiyorum ama mükemmel ötesi.Hele bizim son günlerimizde ayrı bir güzel olur.Bırakıp gitmeyin der gibi.Size şiddetle tavsiye ediyorum Side ve özellikle kumköy’ü .Tek çocuklu da çok gittim.İki çocuğumlada.Özellikle çocuklar için çok uygun denizi.Kum olması artı sığ olması.Çocuklu ailelerin tercih sırasında önde gelmesi gereken bir yer.
 

  Kumu deniz sakinliği ile Side Kumköy ü tavsiye ederim.

    Burda akşam saatleri yürüyüş yapmak kadar stres attıran bir şey olamaz.dalgaların sesi denizin ılık ılık ayaklarınıza gelmesi.Uff anlatırken bile o günlere döndüm.

       Çocukların keyfine diyecek yok o kadar çok seviyorlarki dalgalarla oynamasını.

Side Harabeleri her gittiğimizde uğradığımız bir yer.O yüzden resimler   farklı             yıllara ait.

                    kumköyde gün batımı

SİDE ANTİK TİYATROSU
Bizim muhteşem dörtlümüzle gezdiğimiz yerler arasında yer alıyor burası. Müzeyi açık bulabilirseniz girmenizi öneririm. Side merkezden yürüyerek gelebileceğiniz gibi lokomotif tarzı bir araç şehir merkezinden harabelere taşımakta. Ama çoğunlukla turistler yürüyorlar. Gündüz sıcak olduğu için yürümek zor tabi ki. Araba ile geldiyseniz harabelerin orda otopark bulunmakta. Yalnız akşam vakti yer bulmak çok zor. O yüzden 6-7 gibi giderseniz çok rahat yer bulabilirsiniz.

SİDE KUMKÖY SAHİLİ