Category Archives: PRAG

PRAG’DA PARA BOZDURMA SORUNU

PRAG’DA PARA BOZDURMA SORUNU

Prag’da para bozdurmak konusunda gitmeden o kadar çok yazı okudum ki gözüm korkmadı değil. Dolandırılmamak için çok dikkat ettim. 5 yerde para bozdurdum. İlki Prag Kalesi’nin yukarısında bulunan meydanda bozdurdum. 260 yazıyordu ve tam rakamından bana paramı verdi. Paramızı harcadıkça bozdurmayı tercih ettiğimiz için çok yeri deneyimlemiş olduk.

 

IMG_2486

Size tavsiye edeceğim ve etmeyeceğim yerler var. İlk öncelikle tam giderken bozdurduğumuz para en fazlasıydı. 320 den bozdular. Bilsek direk oraya giderdik. Burasının yerini ayrıntılı tarif edeyim ki kolayca bulun. Burası Müzeye çok yakın. Müzenin önündeki tramvay giden cadde üzerinde 0 komisyon yazan bir döviz bürosu var. Tam köşedeki maalesef ucuz bozuyor ama tam karşısında 320 den bozdu ve sevindim doğrusu. Size Google Mapteki yerini göstereyim tam olsun.

PRAG’DA PARA BOZDURMA SORUNU

PRAG’DA PARA BOZDURMA SORUNU

Prag’da para bozdurmak konusunda gitmeden o kadar çok yazı okudum ki gözüm korkmadı değil.  Dolandırılmamak için çok dikkat ettim. 5 yerde para bozdurdum. İlki Prag Kalesi’nin yukarısında bulunan meydanda bozdurdum. 260 yazıyordu ve tam rakamından bana paramı verdi. Paramızı harcadıkça bozdurmayı tercih ettiğimiz için çok yeri deneyimlemiş olduk.

 

IMG_2486

Size tavsiye edeceğim ve etmeyeceğim yerler var.  İlk öncelikle tam giderken bozdurduğumuz para en fazlasıydı. 320 den bozdular. Bilsek direk oraya giderdik. Burasının yerini ayrıntılı tarif edeyim ki kolayca bulun. Burası Müzeye çok yakın. Müzenin önündeki tramvay giden cadde üzerinde 0 komisyon yazan bir döviz bürosu var.  Tam köşedeki maalesef ucuz bozuyor ama tam karşısında 320 den bozdu ve sevindim doğrusu. Size Google Mapteki yerini göstereyim tam olsun.

PRAG GEZİ YAZISI

                       PRAG GEZİ YAZISI

Prag deyince aklına gelecek görüntü Orta Çağ Avrupa’sının mimarisi olmalıdır. Gezmek için 2-3 gün yeterli. Biz 2 günde hatta 1,5 günde gezdik diyebilirim. İlk öncelikle gezmeye OLD TOWN bölgesinden başlamakta fayda var.

IMG_2540

Prag’ın bizim için farklı bir yeri var. Çünkü yurt dışına ilk defa çıktık. Nasıl gezilir ne yapılır acemiydik. Acemiliğimizi Prag’ta atmış olduk.  Otelimizin önünden tramvaya bindik. Nerde ineceğimizi bile bilmiyorduk. Harita elimde yarım yamalak İngilizce ile sorup öğrendik.

PRAG’DA HAVADA DURAN KİŞİLERİN SIRRI

 

PRAG’DA HAVADA DURAN KİŞİLERİN SIRRI

IMG_2482