Category Archives: EĞİTİM VİDEOLARI

ÇOCUKLA YOLCULUK YAPMAK

ÇOCUKLA YOLCULUK YAPMAK

 

Blog yapma nedenimi daha önce yazmıştım ama taşları tam yerine oturtamamıştım.Şimdi bu video ile ne demek istediğimi birebir videoda anlatmış oluyorum.

Eğitim Üniversite bitirmekle Prof ünvanı almakla şık giyinmekle olmuyor.Eğitim öğrenilmiş bilgilerin hayata ne kadar geçirildiği ile ölçebilirmiyiz bilmem ama bu video her şeyi açıklıyor.

Annenin böyle bir durumda zaten sırtından terler akıyordur. O stresi yaşamayan bilemez.Anne çocuğu ağladı diye daha fazla panik halini alır.Ama yapacak bir şeyi de yoktur. Ne yapsın günahsız bebeğin ağzını mı bantlasın! Daha çok onu teselli edip yardımcı olmak yerine daha çok bakışları ile insanı bir kat daha zor duruma sokuyorlar.
Bugün bunu derste bahsettiğimde öğrencim dedi ki peki siz hiç mi rahatsız olmazdınız.Hayır inanın olmazdım çocuksuzken. Hatta İzmir’de yatılı liseyi okurken Kütahya İzmir arası bir bebek 6 saat boyunca ağlamıştı. Ordan zaten çok iyi biliyorum.Anneye demiştimki Allah yardımcınız olsun bir şeyimi var demiştim. Oda bana ben 1,5 sene 15 dakika uyku uyumadım demişti.O annenin evladı şu an 21 yaşını geçmiştir.Ama yaşadığını bir Allah bilir.Ne yapabilirdiki. Tabi size göre otursun evinde değil mi?Ne işi var onun yollarda.Peki nerden biliyorsunuz annesi hastanede ona bakmak için yolculuk yapmadığını .Yada sırf gezmek için de gidebilir.Onun en doğal hakkı.  Bizim yapacağımız bebekli annelere saygı duymak ve onlara yardımcı olmak.

Bu video bir dizinin kesiti olabilir ama inanın her annenin yaşamış olduğu gerçek bir kesit.Yaşamadım diyen yalan söyler. Peki sorarım size.Siz öffleyenler siz hiçmi evlenmeyeceksiniz.Hiç mi çocuğunuz olmayacak.Çocuğunuz köşe yastığı gibi oturacakmı.   Bir kınama bir yargılama yaparken iki düşünüp bir konuşun.
YARIN BAŞINIZA GELMEYECEĞİNİN GARANTİSİNİ KİMSE VEREMEZ.
Kısaca bu video duygularıma tercüman olmuş.  Herkes kendini eğitmeli ve insanlara saygılı davranmalı.Ben 8 aylık hamile iken Gürsu minübüsünde ayakta gitmiştim ve kimse yer vermemişti.Bunu hiç unutamam.Onların hanımları yada kız kardeşleride aynı durumda kalmaz inşallah.