TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ

                                        TRABZON

ATATÜRK KÖŞKÜ

 Trabzon Atatürk Köşkü, Soğuksu semtinde küçük bir çam korusu içinde yer alır. Yirminci yüzyılın hemen başında yaptırılmış 1923’den sonra hazineye kalmıştır. Atatürk 1934 ve 1937 yıllarındaki Trabzon ziyaretlerinde, bu köşkte konuk edilmiştir. O’nun ölümünden sonra Trabzon belediyesi tarafından o dönemde kullanılan eşyalarla dekore edilerek “Atatürk Müzesi” olarak ziyarete açılmıştır.

 Atatürk Köşkü’ne kendi aracınızla gitmek için yukarıdaki yolu takip edebileceğiniz gibi belediyenin Köşk hattından giden otobüsleriyle de ulaşabilirsiniz.

Çam Ağaçlarının uzunluğu dikkatimi çekti.

 

Bahçesi çok güzel ve Bina yeni restore edildiği için pırıl pırıl.

 

 

Köşkün içinde benim dikkatimi çeken kalorifer sistemi idi .Enteresan soba gibi kapağı var.Ama petek sistemi.Alttaki fotoğrafları iyi inceleyin.

 

 

 

 

Atatürk köşkünde aşağıya doğru inerken manzara süper.

Bu fotağrafşarda ne diyebilirsiniz.burası Tokinin yaptığı evler.kentsel dönüşüm için.Benim anlamadığım her yıl dere yatağına yapılan evleri sel bastı diye haber çıkıyor.Dikkatli bakarsanız aşağıdaki yeni yapılan evleri görürsünüz.

 

 

 

 

 

Burasıda Trabzon un meşhur NİHAT USTA SI
Yemekleri nasıldı derseniz eti bizim bildiğimiz etlere benzemiyor.buranın tadı bir farklı geldi.Belki karadenizin doğallığındandır.Laz böreğini tavsiye etmiyorum.Hamur yedik resmen.Ama dikkatimi çeken çalışanların hepsinin neredeyse kız olması.Dikkatimi çektiği için sordum hemen.Öğrencilere destek vermek amaçlı çalıştırıyormuş oranın sahibi.Bunun için gidilir sırf.ortam temiz güzel.Damak tadı size kalmış artık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 Responses to TRABZON ATATÜRK KÖŞKÜ

  1. Jayne dedi ki:

    I am totally wowed and prpaered to take the next step now.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir