BLOG YAPMA NEDENİM

BLOG YAPMA NEDENİM
Ben Kütahya’da doğup büyüdüm.Liseyi yatılı okulda okudum.İzmir Maliye Meslek Lisesini bitirdim.Sonra Antalya’ya taşındık.Derken daha ben Antalya’da yerleşik hayata geçemeden Balıkesir Necatibey  Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği derken çok ilde bulundum.Yaşıtlarıma göre şanslıydım.Daha bulunduğu ilden hiç çıkmamış yaşıtlarıma göre çok il gezmiş oldum.Yatılı okumanın faydası çok ilde arkadaşım vardı üniversite yıllarında.Onlar vesilesiyle de çok gezme fırsatım oldu.Sırt çantam hazır bir şekilde en küçük bir tatilde hemen yollara düşerdim. 5 sene Maliyecilik geçmişim var.Sabah işe akşam okula giderdim.Akşam saat 22 gibi evde olur sabah 7 de yollara düşerdim.Yeni nesil hiç zorluk nedir bilmiyor.Sabah memure hanım akşam üniversiteli olmakda ayrı bir duygu.Yaşamayanlar bilemez.Günümüzün esprisi ANLAYAMAZSINIZ. Gelelim blog meselesine.Facebook da yayınladığım paylaşımlar yeri geliyor derste de konusu geçiyor.Facebook da 10 gün önceye gitmek işkence haline gelebiliyor.Onun yerine blog oluşturayım bilgilerde derli toplu olmuş olur diye.Ayrıca günümüz gençliği İnternet ortamında çok takıldığı için bende Coğrafyaya dair bilgileri burdan paylaşırsam daha çok kişiye ulaşırım ve ne kadar bilgi öğretebilirsem öğrencilerim açısından kar kardır diye düşünüyorum. Bu Coğrafya paylaşımlarım için.

Gezmeyi çok seviyorum gezi bloglarını çok okuyorum.Okuduklarım yanında benim gezmem denizde bir damla gibi.Ben de onların yannda bulunduğu şehirden çıkmayan biri gibiyimdir.Ama inşallah bundan sonra vize problemi olmadan gidebileceğiz yurt dışına.Şimdi gelelim isimdeki anne neden diye sordular öğrencilerim. Bunu da açıklayayım.Bu yaz Karadeniz turuna çıktığımda densiz insanların sözlerine maruz kaldım.
5 yaşındaki Çocukla Sümela Manastırına mı gelinirmiş mi diyenler vardı. Turun son günü Zonguldak Dedeman otelden ayrılırken turdaki 30 lu yaşlara gelmiş bekar bayan kahvaltıda bu turlar çocuklar için hiç uygun değil bence dedi.Bende dururmuyum neden  uygun olmasın elin ecnebisi 3 çocuğu ve de köpeğiyle Türkiye’ye geliyor bizde var bir sorun dedim.Ondan sonra çark etti tabi umreye kundaktaki bebeklerde geliyorlara çevirdi.Sen evlen çocuğun olsun sen 15 yaşına kadar evde oturursun o zaman.Bu insanlarda tahammül sınırı yok.Kızım hiç ağlamadı.Hiç çocuklu biri olarak turu bekletmedik.Aksine biz bekledik.Ben tur ortamında dakikliğe çok önem veririm. İnsanlar kendi çocuklarını çok önemsiyor ancak başkasının çocuğu olunca tahammül edemiyorlar. Anne hikayeside burdan geliyor.Çocuğun gezmeye engel olmaması gerektiğini göstermek amacındayım. İnsanlar egoist ben rahat edeyim de gerisi boş diyor. Ama ben kızımdan geri dönüt çok aldım.Ben unutmuşum Sinop Cezaevine gittiğimizi o haberlerde duydu biz gittik değilmi anne dedi.Ben ilk önce uyanmadım sonra düşününce Sinop Cezaevi olduğunu hatırladım.Safranbolu da da 4. büyük mağara diye okudu.Zonguldaktaki Cehennemağzı mağarasına gittik orayı görünce burası kaçıncı mağara diye sordu.Demek 5 yaşında da olsa çocuk gözlem yapıyor.Uzun bir anlatım oldu ama içimden gelenleri yazdım.İyi okumalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir