ÇEŞME ALAÇATI

ÇEŞME
Muhteşem doğal güzelliği ile mutlaka gelinip görülmesi gereken bir kent.
Otoban sayesinde 1 saatte İzmirden gelebiliyorsunuz. Biz kurban bayramı tatilini geçirmek için geldik 2013 yılında. Otel ihtiyacımızı da booking.com dan bakarak hallettik.            Hergün bir koy gezdik.   Sezon zamanı olmadığı için sokaklar bomboştu.  Bu da insana daha rahat hareket imkanı tanıyor.
Çeşme Marina

 Alaçatı yaz sezonunda çok kalabalık bir sahil. Sörf okulları bulunmakta. Tabi bu bir iki günde olacak bir hobi değil. Uzun zaman gerektirir.
Ama rüzgarı görünce boşuna sörf cenneti olmamış diyor insan.
Akşam Alaçatı sokakları bir güzel arşınlanır. Tabi küçücük olduğu için eninde sonunda aynı sokağa geri dönülür. Yapacağınız en güzel şey oraya has kokulu sabunlardan almak.           Tabi magnetleride unutmayın. Sakızlı kahve de alabilirsiniz. Ama Çeşme merkezde daha çok çeşit bulunmakta.

 

Yollar Arnavut kaldırımı olduğu için bebek arabasında biraz zorlanabilirsiniz.

Adios kullanıcısı olarak adios reklamını boş geçemezdim.inşallah bir gün puanlar yerini bulacak.

 

ÇATLADI KAPI  bol miktarda hediyelik eşya bulabileceğiniz bir mekan.

Begonviller gece gece bu kadar güzel çıkabildi.

 

 

 

Gezgin gezgini nerde görür. Yol güzergahında. Birlikte bir çok gezi yaptığım lise arkadaşım. Eski gezdiğim yerler bakarken fotoğraflarda farkedersiniz. (Ben onu geçemem o ailecek gezgin bir aile ben onları bildim bileli her hafta sonu plan yapılıp gezilmekte) Yunan adalarına giderken azda olsa hasret giderebildik.                                                       Biz Çeşme’yi turlamaya devam ederken onu gemisine uğurladık.

 

Çeşme Marina fotoğraf çekimi için çok uygun.  Çiçekler yatlar güzel bir konsept oluşturuyor.

 

 

ÇEŞME MARİNA

 

 

 

 

 

Booking.com dan bulduğumuz TWİNS HOTEL. Küçük bir hotel. Bizim ufak kız için sağolsunlar bebek karyolası getirdiler. Kahvaltıları çok iyiydi. Memnun olarak ayrıldık.            Yazında gelip kalmak isterim. Karşısı Boyalık plajı. Resimde de görüldüğü gibi  5 yıldızlı Boyalık Beach otelde karşıda. Sonuçta deniz aynı deniz. Şahsen bana otel tatillerinde daral geliyor .Ben öyle oturduğum yerde oturursam sıkıntı basar. Bunu bu tatilde daha da iyi anladım. Geldiğimiz gün bardaktan boşanırcasına yağmur yağdı.                                                        Biz bir kaç saat otelde oturmak zorunda kaldık. Sıkıldım hemen. Ben anladım ki ben yatmadan yatmaya otele girmem lazım.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir