KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI RAFTİNG

KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI RAFTİNG
Köprülü Kanyon, Isparta’nın Sütçüler ilçesinde başlayan ve Antalya’da denize dökülen, rafting yapmaya uygun bir Köprüçay’ın vadisi.

Rafting herkesin ömründe bir kez yapması gereken bir heyecan.Ben şanslıyım.İki kere bu heyecanı tattım.İlki 2003 yılında çok sevdiğim lise arkadaşlarımla birlikte yaptık. Diğeride 2013 yılında Ege-Akdeniz turunda gerçekleştirdik.tehlikelimi.Hayır.Yüzme bilmenize bile gerek yok.Heyecanlımı.Hem de ÇOK.yalnız küreklere dikkat.Turist kızlar kano biniyorlardı.Öndeki arkadakinin suratına kürek kaçırdı.burnu kanadığına şahit oldum.Ama bizde hiç sorun yoktu.Hatta çok korkan bir arkadaşı ortaya aldık hiç sorunsuz bitirdik.

 

Sizi buz gibi suya atlatıp fotoğraf çekiyorlar.Ben tercih etmedim Ağustos ayı olmasına rağmen su buz gibiydi.Bana cazip gelmedi.Eşim atladı ama.

 

 

Size tavsiyem ipe sıkı sıkı tutunmanız.O zaman hiç sorun yok.Ben doğa aşığı biri olarak raftingi bir kenera bırak muhteşem doğayı hissederek ilerlemek insana huzur veriyor.Amerikan filmlerinde büyük kanyonda rafting yapar gibi hissettim kendimi.Kuş sesleri,suyun berraklığı alttan balıkları görmek muhteşem.

2003 Yılındaki Rafting

Canım arkadaşlarımla çok güzel bir gün geçirdik. Arkadaşım yüzme bilmiyordu. Sığ bir yerde hepimizi attılar suya. Arkadaşım nerdeyse beline gelen suda kendini boğacaktı .Ayağa kalk diyoruz. Boğuluyorum diye bağırıyor. Sonra kalkınca gördü ki beline geliyor. Bu bizi baya güldürmüştü. O zaman dedim ki bir kaşık suda boğulmak böyle bir şey olsa gerek dedim.

One Response to KÖPRÜLÜ KANYON MİLLİ PARKI RAFTİNG

  1. Mattie dedi ki:

    It’s really great that people are sharing this inaormftion.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir