ANTALYA DÜDEN ŞELALESİ

ANTALYA
YİVLİ MİNARE
Kaidesi kesme taştandır. Gövde kısmı tuğla ve firuze renkli çinilerden yapılmıştır. 8 Yivlidir. Minare günümüzde Antalya kentinin sembolü durumuna gelmiştir. Yüksekliği 38 m olup 90 basamaklı merdiven ile çıkılmaktadır. Yivli minarenin bir kısmı tuğla ve firuze renkli çinilerden oluşmuştur. Yivlilerinden dolayı Yivli Minare adı verilmiştir.

KONYAALTI PLAJI

 

Konyaaltı plajı 10 km den fazla sahil şeridine sahip.Denizi birden derinleşmekte.Temizdir.Halk plajları bulunmakta.Havlunuzu serip rahat rahat girbileceğiniz bir plaj.Bazı plajlarda şezlong ve de şemsiye kiralamadan giremezsiniz.Burda öyle bir sorun yok.

Şehir merkezinde bulunan Adalet Sarayı

Antalya merkezi itibariyle gezilecek mekanları çoktur.Burası Kale içi .Yukarıdan manzara harikadır.Aşağıya doğru inildikçe turistik alışveriş mekanları bulunmakta.Ama fiyatlar konusunda bir şey diyemeyeceğim.Turistlere yönelik olduğu için aynı ürünleri arka sokaklarda daha ucuza bulabilirsiniz.

 

Karaoğlan Parkı.
Burası benim en sevdiğim parklardandır. Zamanında paten kayardım. Rahatlıkla çayınızı içebileceğiniz çocukların parkta oynayabileceği bir mekan.

 

Burdan çok güzel bir şekilde Akdenizdeki dağların denize paralel uzandığını ve denizin etkisininde bu yüzden içeri geçemediğini görebiliriz.

 

Antalya’da denizi üstten falazlerin üstünden çok rahat seyredebilirsiniz.

ORTA TOROSLAR tüm heybetiyle uzanıyor.

 

 

Antalya Yat limanı

 

Lara Düden Şelalesi

Videolar farklı zamanlarda çektiklerim.Adam çok tehlikeli bir yerde duruyor.Düşenler çok oluyor.tamamen dikkatsizlik.

 

 

 

 

 

Bu en sevdiğim resimlerden .Nedeni Yükseltiye bağlı olarak sıcaklığın değiştine çok güzel örnek.Sıcak memleket  Antalya da dağların zirvelerinde kar var.Hele güneşli havalarda bir güzel parlıyor karlar.altta da bunun bir örneği.dağlar karlı.

 

Falezler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir